Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş beyazlatma işlemi kesinlikle ehli bir elden çıktığında ve gerekleri yerine getirildiğinde diş boşluklarına ve dişlere herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Sadece dişin rengi açılıyor,dişlere herhangi bir zararı yoktur. Üstelik insanlar dişlerini temizlettiklerinde daha temiz, daha sağlıklı ve daha mutlu hissederler.

Günümüzde estetik gereksinimlerin artması özellikle dişlerin daha açık renkte görülme isteğini artırmıştır. Diş beyazlatma yöntemi söz konusudur. Bunun 2 türü vardır. Ofis bleaching ve Home bleaching vardır. Ofis bleaching yönteminde diş hekiminin kliniğinde yapılır, home bleaching ise hasta tarafından evde uygulanan bir yöntemdir. Ofis bleaching yönteminde dişlerin ve diş taşlarının temizlenmesi ardından dişler üzerinde yarım saat- kırk dakikalık bir işlemle beyazlatma ajanları uygulanır. Bu ajanlar daha sonra lazer ve halezon ışıktan oluşan aletlerle ışık uygulanmaktadır. Dişlerin rengi, tek seansta 2 veya 3 ton açılabilmektedir. Kullanılan materyal sabit bir materyaldir, kullanılan dozaj belirlidir. O yüzden kimi dişlerde 6-7 tona kadar dişte beyazlatma görülebilir.

Diş beyazlatma işlemi çoğunlukla herkese uygulanabilir. Dişlerde çok geniş çürüklerin olduğu hastalarda, çok eski dolguların olduğu hastalarda bu işlem uygulanmadan önce bu faktörlerin hepsi elemine edilmelidir. Diş beyazlatma işleminden sonra renkli gıdalardan kaçınılmalı, çok sıcak- soğuk gıdalar almamalıyız. Sigara, çay, kahve tüketimini minimize edilmesi gerekir. Özellikle sigaranın 1-2 hafta süresince içilmemesi gerekir. Düzenli bir bakımla 2 sene kadar beyazlık korunabilir.

Diş beyazlatma fiyatları uygulama çeşidine göre değişiklik gösterir. Fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak için iletişim sayfasını kullanabilirsiniz.